Fakty i mity na temat miesiączki w trakcie wakacji

Fakty i mity na temat miesiączki w trakcie wakacji

Boisz się, że miesiączka pokrzyżuje Twoje wakacyjne plany? Że zamiast cieszyć się plażą i słoną wodą będziesz musiała zaszyć się w hotelowym pokoju i przez pięć dni nie odzywać się do całego świata? Poznaj sześć faktów i mitów związanych z okresem i przekonaj się, że nie jest on tak straszny jak go malują.

1. Miesiączka to trudny okres. MIT.

Miesiączka to naturalny stan w życiu dziewczyny. W tym czasie tak samo  się odżywiamy, tak samo się ubieramy i tak samo możemy uprawiać swoje ulubione aktywności fizyczne. Ważne jest jedynie, aby zabezpieczyć się w odpowiednie środki higieny intymnej – tampony, podpaski, wkładki. Wówczas z pewnością nie spotka nas przykra niespodzianka, a my będziemy się czuły pewnie i swobodnie.

2. W trakcie okresu nie wolno uprawiać aktywności fizycznej. MIT.

Aktywność fizyczna w czasie miesiączki jest wręcz wskazana. Ruch to zdrowie. Ćwiczenia nie tylko pozwalają na rozluźnienie spiętych mięśni, ale  również pomagają wyciszyć buzujące hormony. Boli Cię brzuch – nic lepiej nie zadziała niż lekki trucht, czy też długi spacer na świeżym powietrzu.

3. Basen, morze, jezioro – nie dla mnie w czasie okresu. MIT.

Ten mity z pewnością został wymyślony przez Szczury Lądowe, żadnej pasjonatce wodnych i podwodnych podróży menstruacja nie pokrzyżuje planów. W tym czasie śmiało możesz relaksować się na basenie, w aqua parku, nad jeziorem czy też nad morzem. Woda idealnie rozluźnia całe ciało. Aby cieszyć się swobodą w wodzie warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Idealne będą tampony Bella Tampo.

4. Chandra może popsuć mi wakacje! FAKT.

W czasie okresu hormony szaleją w każdej dziewczynie. To co wcześniej było przyjemnością, nagle okazuje się udręką. Rozłożenie namiotu może stać się wielkim problemem, jak również koleżanka, która właśnie zapragnęła wszystkich ochlapać rześką wodą z jeziora. To normalne. Ale ten stan nie musi popsuć Ci wakacji: zjedz batonika, przejdź się na spacer, wskocz z przyjaciółmi do wody.

5. Mam okres, nie mogę jechać na wakacje. MIT.

Menstruacja nie jest przeszkodą do ciekawego spędzenia urlopu. Nie musisz ukrywać się w tym czasie w domu. Wszystkie plany możesz zrealizować, każda wyprawa może stać się wyprawą marzeń. Pamiętaj, aby wcześnie zabezpieczyć się w odpowiednie ilości tamponów (Bella Tampo świetnie sprawdzają się w podróży jak i na basenie), przydatne też będą wkładki i mini płyn do higieny intymnej.

6. W trakcie okresu nie powinno się opalać. FAKT.

Zbyt długie przebywanie na słońcu może spowodować obfitsze krwawienie, a to nie należy do przyjemności. Ale to nie znaczy, że w trakcie miesiączki trzeba zupełnie zrezygnować ze spacerów na plażę. Wystarczy zabrać ze sobą parasol, który da nam odrobinę cienia. Po za tym warto pamiętać, że całodzienne opalanie nie jest zdrowe także w trakcie pozostałych dni w miesiącu.  

Szukasz pomysłu na kolejną
wakacyjną podróż?

Bądź perfekcyjna we wszystkim co robisz. Skorzystaj z unikalnych narzędzi, które pozwolą Ci zapanować podróż marzeń w najmniejszych detalach.

Rozpocznij planowanie

Babskie sprawy

Jak w trakcie emocjonującej wyprawy poradzić sobie w "te dni"? Poznaj zdanie ekspertów i wypróbuj niezawodną ochronę.

Zobacz poradnik
Poznaj autorki

Blogerki polecają

Na ulicy trudno dostrzec rodowitego Francuza, kelnerzy są wyjątkowo nieuprzejmi… A jednak za każdym razem Paryż zachwyca mnie coraz bardziej.

Zobacz więcej Paris, I love you