Gdy okres wypada na żaglach

Gdy okres wypada na żaglach

Wyprawa na żagle to fantastyczne przeżycie. Może jednak stanowić problem, gdy wiesz, że w tym czasie wypada miesiączka. Brak bieżącej wody, kąpiele słoneczne, wzmożony wysiłek fizyczny mogą nastręczać problemów. Co zrobić, aby nic nie zakłóciło wymarzonych wakacji?

1. Nie panikuj! Toaleta, miejsce na odrobinę intymności.

Minęły te czasy, kiedy żaglówki nie miały toalet, a aby zaspokoić swoje intymne potrzeby trzeba było wykazać się kreatywnością na miarę Pomysłowego Dobromira.  Jachty bardzo często wyposażone są w toalety chemiczne, posiadają też pomieszczenia, w których spokojnie możesz się zaszyć i wymienić zużyty tampon na nowy.

Żaglując po jeziorach zarówno rano jak i wieczorem będziesz w pobliżu mariny. Każda marina ma wygodne prysznice, toalety oraz przebieralnie. Nie bój się z nich korzystać.

Jeżeli okaże się, że nie zawiniecie do portu i będziesz musiała nocować na otwartym jeziorze, uczucie świeżości zapewnią ci mokre chusteczki do higieny intymnej.  Pamiętaj, aby zapakować je do swojego bagażu podręcznego.

2. Pamiętaj o słodyczach. Poprawią ci humor.

Niektóre dziewczyny w czasie okresu przeżywają huśtawki nastrojów męcząc nie tylko siebie, ale także towarzyszy podróży. Czekolada  od wieków jest znana jako naturalny polepszacz nastroju. Obok tamponów Tampo Bella spakuj więc do plecaka kilka czekoladowych batoników. Będą Twoją deską ratunku, gdy nadejdzie emocjonalny kryzys. Ten jeden raz w miesiącu naprawdę nie musisz się martwić o dodatkowe kilogramy w biodrach.

3. Zabierz odpowiednie tampony. Obfity okres nie popsuje ci wakacji.

Bywa, że podczas okresu doskwiera spore krwawienie. Tampony  Tampo Bella są dostosowane do każdej sytuacji,  ich odpowiedni rozmiar wsparty dodatkowo wkładką higieniczną zapewni uczucie komfortu i czystości. Pamiętaj, aby tampony systematycznie zmieniać oraz utylizować w miejscach specjalnie na ten cel przeznaczonych.

4. Pakuj się z głową. Mini kosmetyki to świetne rozwiązanie.

W podręcznej kosmetyczce oprócz olejku do opalania musi znaleźć się miniaturka ulubionego żelu do higieny intymnej. Łódki w bardzo drastyczny sposób ograniczają bagaż wakacyjny, dlatego koniecznie wyposaż się w miniatury swoich wakacyjnych kosmetyków. W okresie letnim z kupieniem ich w drogeriach nie powinno być problemu. Z ulubionym żelem poranna toaleta w marinie okaże się tak samo przyjemna jak w domu.

5. W bagażu koniecznie musi się znaleźć podręczna apteczka.

Dłuższe przebywanie na słońcu, kąpiel w jeziorze, brak dostępu do bieżącej wody czasami mogą przysporzyć problemów ze zdrowiem. Często woda z jeziora  powodują infekcje układu moczowego, warto wówczas mieć pod ręką odpowiednie medykamenty. Poproś swojego lekarza o wskazanie tych najlepszych dla ciebie. Nie zapomnij również uzupełnić tą listę o leki przeciwbólowe, rozkurczowe oraz odpowiednie kremy na poparzenia słoneczne.

Szukasz pomysłu na kolejną
wakacyjną podróż?

Bądź perfekcyjna we wszystkim co robisz. Skorzystaj z unikalnych narzędzi, które pozwolą Ci zapanować podróż marzeń w najmniejszych detalach.

Rozpocznij planowanie

Babskie sprawy

Jak w trakcie emocjonującej wyprawy poradzić sobie w "te dni"? Poznaj zdanie ekspertów i wypróbuj niezawodną ochronę.

Zobacz poradnik
Poznaj autorki

Blogerki polecają

W przypadku żadnego miasta nie widziałam tak długiego tekstu na temat bezpieczeństwa jak przy Rio. Po przeczytaniu żałowałam, że to przeczytałam, a z drugiej strony chciało mi się śmiać. 

Zobacz więcej "Nigdy nie chodź samemu do faweli", ops...