10 rad, dzięki którym miesiączka nie zepsuje ci wakacji

10 rad, dzięki którym miesiączka nie zepsuje ci wakacji

Boisz się, że okres pokrzyżuje twoje wakacyjne plany? Że zamiast cieszyć się plażowaniem, będziesz musiała się zamknąć w hotelowym pokoju? Poznaj 10 rad, które pomogą ci w pełni cieszyć się wakacjami także w „te dni”.

1.      Postaw na tampony.

Są one zdecydowanie wygodniejsze od podpasek, zabierają mniej miejsca w bagażu, dzięki czemu są bardziej dyskretne. W wakacje nosisz lżejsze ubrania, odkrywasz więcej ciała. Dzięki tamponom będziesz miała większe poczucie komfortu.

Tampony są również bardziej higieniczne, ponieważ wchłaniają krew zanim wydostanie się na zewnątrz. Koniecznie dobierz rozmiar odpowiedni do obfitości krwawienia. W pierwszych dniach okresu używaj większych, bardziej chłonnych tamponów, a w następnych wybierz mniejszy rozmiar. Jeżeli zamierzasz popływać,  koniecznie załóż czysty tampon przed pływaniem i wymień go tuż po kąpieli. Pamiętaj, żeby zmieniać tampony co cztery godziny.

Jakie tampony wybrać na wakacje? Tampo Bella. Używając ich możesz swobodnie uprawiać sport, opalać się czy też pływać. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś założyła zwiewną, letnią sukienkę, bikini albo kuse spodenki.

2.      W podróży miej pod ręką wilgotne chusteczki.

Zajmują mało miejsca w plecaku, są nieodzowne jeżeli nie mamy dostępu do bieżącej wody. Nic dziwnego, że ten wynalazek zrewolucjonizował podróżowanie.

Wilgotne chusteczki higieniczne nasączone są specjalnym roztworem o odczynie naturalnym dla skóry, dzięki temu skutecznie oczyszczają skórę z bakterii.  Szukaj tych, które wzbogacone są ekstraktem z rumianku, dodatkowo będą koić podrażnioną skórę. Używaj ich po każdej wizycie w toalecie oraz tak często jak odczuwasz potrzebę.

3.      Używaj wkładek higienicznych. Na wszelki wypadek.

Używając tamponów, warto dodatkowo na noc zabezpieczyć się wkładkami higienicznymi. Wchłoną ewentualny nadmiar krwi, a dzięki temu pozwolą ci poczuć się komfortowo.

4.      Pozwól sobie na tabliczkę czekolady.

Zdarza się, że miesiączce towarzyszy kiepski nastrój spowodowany zmianami hormonalnymi. Nie warto się dąsać i psuć wyjazdu przyjaciołom. Najlepszym lekiem na szalejące hormony jest… czekolady. Kakao, z którego jest produkowana, zawiera między innymi tryptofan, czyli aminokwas, który w mózgu przekształca się w serotoninę, nazywaną hormonem szczęścia. Dzięki niemu przestajesz się denerwować, za to się świetnie relaksujesz.

5.      Uważnie skompletuj podróżną apteczkę.

Oprócz leków przeciwbólowych oraz rozkurczowych powinien znaleźć się tam doustny probiotyk ginekologiczny. Jest to preparat o aktywnym działaniu wspomagającym odbudowę naturalnego środowiska dróg rodnych. Ten środek odbudowuje zniszczoną mikroflorę oraz przywraca odpowiednie, kwaśne pH, dzięki temu uniemożliwia rozwój bakterii oraz grzybów. Zażywaj go profilaktycznie, a zmniejszysz ryzyko infekcji. Koniecznie uzupełnij również apteczkę o leki regulujące trawienie  i środki przeciwbólowe.

6.      Nie zapomnij spakować przewiewnej bielizny.

Odpowiednia bielizna to podstawa dobrego samopoczucia w upalne dni, niezależnie czy spędzasz czas nad morzem, w górach, czy na łódce.  Bielizna z naturalnych włókien (bawełny) zapewni ci komfort oraz zapobiegnie powstawaniu oparzeń. Zmieniaj ją często oraz pierz pod bieżącą wodą ze znanego źródła.

7.      Zaopatrz się w podkładki papierowe na toaletę i zabierz własny papier toaletowy.

Sedes jest kłębiskiem bakterii, dlatego będąc w publicznej toalecie zawsze używaj podkładek. Pomogą one zachować czystość i ustrzegą cię przed niechcianymi infekcjami. Warto mieć również przy sobie swój papier toaletowy. Zastąpisz nim ten, który jest w publicznych toaletach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że używasz papieru wolnego od zanieczyszczeń.

8.      Nie leń się. Ruch jest dobry na wszystko.

Często w czasie okresu odczuwasz spięcie w okolicach brzucha? Wolałabyś wówczas zaszyć się we własnym łóżku, tymczasem świetnie zrobi ci odrobina ruchu. Spacer lub pływanie rozluźni spięte mięsnie brzucha. Zobaczysz, że poczujesz się zrelaksowana.  

9.      Zabezpiecz się na zapas.

Planując urlop, chcesz ominąć dni, na które przypada miesiączka? Może ci się to nie udać. Zmiana klimatu oraz trybu życia i wzmożony wysiłek fizyczny mogą spowodować, iż okres pojawi się wcześniej. Dlatego koniecznie zabierz ze sobą zestaw tamponów, który uratuje cię w kryzysowej sytuacji.

10.  Unikaj gorących kąpieli i nadmiernego przebywania na słońcu.

Gorąca kąpiel czy też nadmierne przebywanie na słońcu powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dlatego w czasie okresu unikaj takich przyjemności, ponieważ mogą doprowadzić do silniejszego krwawienia, a nawet do krwotoku. Nie znaczy to, że musisz zupełnie zrezygnować ze słonecznych kąpieli. Przez te kilka dni korzystaj z uroków słonecznej pogody z większym umiarem, częściej chowaj się do cienia.

 

Szukasz pomysłu na kolejną
wakacyjną podróż?

Bądź perfekcyjna we wszystkim co robisz. Skorzystaj z unikalnych narzędzi, które pozwolą Ci zapanować podróż marzeń w najmniejszych detalach.

Rozpocznij planowanie

Babskie sprawy

Jak w trakcie emocjonującej wyprawy poradzić sobie w "te dni"? Poznaj zdanie ekspertów i wypróbuj niezawodną ochronę.

Zobacz poradnik
Poznaj autorki

Blogerki polecają

Na ulicy trudno dostrzec rodowitego Francuza, kelnerzy są wyjątkowo nieuprzejmi… A jednak za każdym razem Paryż zachwyca mnie coraz bardziej.

Zobacz więcej Paris, I love you