Ruch i relaks w trakcie "trudnych dni"

Ruch i relaks w trakcie "trudnych dni"

Jak utrzymać ciało i ducha w równowadze przed i w trakcie miesiączki? Postaw na wakacyjny relaks.

Ból brzucha, rozdrażnienie, uczucie zmęczenie czy zaostrzenie apetytu – to symptomy dobrze znane praktycznie każdej kobiecie. Dolegliwości związane z miesiączką – zarówno podczas, jak i w tygodniu poprzedzającym krwawienie – nie muszą jednak obniżać komfortu naszego życia. Wypróbuj sprawdzone sposoby na łagodzenie objawów towarzyszących „trudnym dniom” i ciesz się dobrym samopoczuciem.

1. Zmodyfikuj dietę – oprócz ograniczenia ilości spożywanej soli (zatrzymuje wodę w organizmie) oraz słodyczy, odstaw napoje gazowane - zawierają dwutlenek węgla, który wzmaga wzdęcia. Zamiast tego postaw na wodę mineralną i herbatki ziołowe o działaniu rozkurczającym (np. dziurawiec). Szukaj posiłków bogatych w magnez i wapń - oba te minerały korzystnie wpływają na system nerwowy, zmniejszając rozdrażnienie i nadwrażliwość.

 2. Postaw na ruch – wysiłek fizyczny pobudza wydzielanie endorfin, które z kolei poprawiają samopoczucie. Sport pobudza krążenie i sprzyja usuwaniu nadmiaru wody z organizmu i łagodząc tym samym ogólny stan napięcia.

3. Zrelaksuj się – spotkaj się z przyjaciółmi, przeczytaj dobrą książkę, posłuchaj odprężającej muzyki. Dobrym sposobem na poprawę nastroju i samopoczucia będzie masaż, który złagodzi napięcie i doda energii na kolejne dni.

4. Zadbaj o właściwą ochronę – bez względu na to, co robisz, powinnaś czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zadbaj, aby na Twojej półce nie zabrakło produktów, które zagwarantują Ci perfekcyjną ochronę i pozwolą korzystać z życia bez ograniczeń. Jeśli planujesz weekendowy wypad lub dłuższy urlop - sięgnij po tampony higieniczne Tampo Bella - idealnie miękkie i wyjątkowe chłonne zapewnią Ci komfort i niezawodną ochronę, podczas gdy Ty będziesz aktywnie wypoczywać.

 

Szukasz pomysłu na kolejną
wakacyjną podróż?

Bądź perfekcyjna we wszystkim co robisz. Skorzystaj z unikalnych narzędzi, które pozwolą Ci zapanować podróż marzeń w najmniejszych detalach.

Rozpocznij planowanie

Babskie sprawy

Jak w trakcie emocjonującej wyprawy poradzić sobie w "te dni"? Poznaj zdanie ekspertów i wypróbuj niezawodną ochronę.

Zobacz poradnik
Poznaj autorki

Blogerki polecają

Czy Egipt poza niezłym przełożeniem cena/jakość, poza animacjami hotelowymi, bufetowym jedzeniem i darmowym alkoholem nie ma nic do zaoferowania?

Zobacz więcej All nie exclusive w Egipcie