intopassion.com

Rowerem przez Południowy Tyrol

Nie każdy z nas wybiera bierny wypoczynek jakim jest leniwe wygrzewanie się na słońcu. Inni wolą aktywną formę spędzania czasu wolnego. Dla tych drugich mamy propozycję jaką jest Południowy Tyrol, w którym panują świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego.

Fanom kolarstwa Południowy Tyrol zapewnia idealne warunki do uprawiania tego sportu - przede wszystkim dostępnych jest aż 4600 km ścieżek rowerowych. Dla rodzin z dziećmi idealnie nadają się też dobrze rozbudowane trasy rowerowe w dolinach, którymi wygodnie można przejechać Południowy Tyrol wzdłuż i wszerz.

Południowy Tyrol to miejsce gdzie możemy zmierzyć się także w licznych zawodach. Organizowane są tam takie imprezy rowerowe jak: Sellaronda Bike Day, Sellaronda Hero, Dolomiti SuperBike.

Sellaronda Bike Day

Trasa ta głównie kojarzy nam się z nartami i zimą, jednak w lecie przemienia się w trasę do pieszych wędrówek, jest to też doskonałe miejsce dla rowerzystów. Dla wyjątkowych zapaleńców dwa razy do roku organizowane są imprezy Sellaronda Bike Day; w tym roku będzie to 23. czerwca i 15. września. Wówczas na kilka godzin jest wyłączany ruch samochodowy i motocyklowy, by uczestnicy mogli bez przeszkód pokonać ponad 41-kilometrową trasę.

Sellaronda Hero

To „ostrzejsza” wersja poprzedniej imprezy. To jedno z najbardziej wymagających wyścigów kolarstwa górskiego w Europie. Mężczyźni mają do pokonania 84 km i różnicę wysokości 4 300 m (!), zaś kobiety 62 km przy różnicy wysokości 3 300 m.

Dolomiti SuperBike

Ostatnią propozycją jest Dolomiti Super Bike. Jest to najpopularniejsze, a zarazem najtrudniejsze tego typu wydarzenie w Dolomitach, gromadzące co roku ok. 3500 uczestników. W zależności od  zaawansowania, zawodnicy mogą wybrać pomiędzy dwoma dystansami: 119.9 km oraz  56.9 km.

Trasy rowerowe, które warto odwiedzić to przede wszystkim: Trasa rowerowa z Silandro, Schlanders do Meranoto niezwykła przeprawa wzdłuż najdłuższej rzeki Południowego Tyrolu, Adygi. Kolejna to - Trasa rowerowa Via Claudia Augusta długi szlak rowerowy, który prowadzi przez dolinę Val Venosta/Vinschgau. Stopień trudności jest zróżnicowany: od średnio zaawansowanego do łatwego. Ostatnią trasą jest Freeride na Kronplatz’u trasa, która ma dwa oblicza, początkowo jest łagodna, pozwala na podziwianie krajobrazów, potem prowadzi przez wąskie krawędzie czy zakręty.

Po raz kolejny Południowy Tyrol pokazuje swoje drugie oblicze – to świetne miejsce na narty, jednak w sezonie letnim również nie pozwala o sobie zapomnieć! 

 

Tekst pochodzi z bloga intopassion.com

Podróż za podróż.
Wygraj wyprawę życia!

Pokaż najlepsze zdjęcia ze swojej podróży i podziel się
wrażeniami. Zainspiruj innych do poznawania świata!

Weź udział w konkursie

Babskie sprawy

Jak w trakcie emocjonującej wyprawy poradzić sobie w "te dni"? Poznaj zdanie ekspertów i wypróbuj niezawodną ochronę.

Zobacz poradnik
Zobacz wszystkie

Wasze podróże

Poznaj autorki

Blogerki polecają